پروانه حسینی: اهداف و برنامه‌های جدیدی برای تعاونی داریم
خندان دل: تجربیات تعاونی کارکنان ایران خودرو باید به سایر تعاونی‌ها معرفی شود

 

مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان با محسن خندان دل رئیس انجمن شرکت‌های فنی ، مهندسی و مشاوره‌ای خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش واحد ارتباطات شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان ، سید حسین پروانه حسینی روز گذشته میزبان محسن خندان دل رئیس انجمن شرکت‌های فنی، مهندسی و مشاوره‌ای خراسان رضوی و جمعی از مسئولین این انجمن بود تا در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک گفتگو و همفکری و اعلام عضویت شرکت تعاونی در انجمن صورت گیرد.
محسن خندان دل در ابتدای این دیدار با تقدیر از فعالیت‌های شرکت تعاونی کارکنان ایران خودرو خراسان اظهار کرد: اساس کار تشکل‌ها در تمام دنیا همفکری و مشارکت برای پیشبرد اهداف مجموعه‌های صنفی است، که متاسفانه این موضوع کمی در کشور مغفول مانده و این زمینه بوجود نیامده که دستگاه‌ها و نهاد‌ها در فعالیت‌های خود حمایت قابل ملاحظه ای از تشکل‌ها و سمن‌ها داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه تشکل‌ها خیلی به امور اجرایی و تصمیم سازی وارد نشدند، افزود: هدف ما توانمند سازی تشکل‌ها و استفاده از خرد جمعی بوده ، در همین راستا این انجمن راه اندازی شده و امروز این مجموعه تبدیل به یک پشتوانه و حامی برای شرکت‌های خصوصی شده است، احساس می‌کنم شرکت تعاونی فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان هم امروز با استفاده از خرد جمعی توانسته به مجموعه ای موفق و پویا تبدیل شود.
خندان دل با بیان اینکه آماده همکاری در تمامی زمینه‌ها هستیم، گفت: ما یک واسطه بسیار خوب برای تسریع در رسیدن شرکت‌ها به اهدافشان هستیم و توانسته ایم در عملکرد خود موضوعات و گره‌های حل نشدنی بسیاری را حل کنیم و معتقدیم ما می‌توانیم سریعتر و راحت ‌تر با استفاده از ارتباطاتمان مسائل را حل کنیم.
رئیس انجمن شرکت‌های خدمات فنی ، مهندسی و مشاوره ای خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نگاه انجمن فقط رشد و توسعه فعالیت‌ها است و نگاه‌ها و سلایق جناحی جایگاهی در فعالیت‌های ما ندارد، ادامه داد: قطعا در بحث تعاونی‌ها تنها تخصص و کار جمعی می‌تواند راه گشا باشد و شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان نمونه‌ای موفق برای اثبات این موضوع است.
در ادامه این دیدار مدیر عامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی ایران خودرو خراسان با تقدیر از فعالیت‌های انجمن فنی و مهندسی و نگاه مثبت و سازنده این انجمن اظهار کرد: تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو در گذشته خیلی در توسعه فعالیت‌ها به اهداف مورد نظر دست نیافته بود اما در چند سال گذشته با تلاش همکارانم این مجموعه رشد خوبی داشته که با توسعه این فعالیت‌ها و درآمد‌ها امروز ما توانمند شده‌ایم.
سید حسین پروانه حسینی با اشاره به فعالیت‌ مجموعه‌های مختلف زیر مجموعه شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور ، درآمدزایی و گسترش فعالیت‌ مجموعه‌ها مشکلات متعددی دارد اما تعاونی ما توانسته با برنامه ریزی و تلاش همه جانبه به خوبی به اهداف مورد نظر دست یابد و گام‌های مثبتی در جهت خودکفایی و درآمدزایی بردارد.
وی افزود : با تاکید بر اینکه با استفاده از دانش روز و خرد جمعی می‌توان اقدامات بزرگی را به مرحله اجرا رساند گفت: خدماتی که از سوی تعاونی در حال ارائه به پرسنل شرکت ایران خودرو خراسان می باشد باعث افزایش میزان رضایت مندی شده است .خدماتی از قبیل کالا کارت که کمک بزرگی به اقتصاد و افزایش توان خرید پرسنل و خانواده‌های آن‌ها داشته و همچنین بحث راه اندازی شرکت ورزشی که خدمات مختلف ورزشی را به صورت گسترده به پرسنل و خانواده‌های آن‌ها ارائه می‌کند.
مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان با اشاره به رتبه برتر این تعاونی در استان و گستردگی فعالیت‌های این مجموعه خاطرنشان کرد: امروز تعاونی کارکنان ایران خودرو در مسیر رشد، اشتغالزایی و کسب درآمد است و می‌تواند تجربه موفق خود را در اختیار سایر مجموعه‌ها بگذارد همچنین توانایی همکاری و مشارکت با سایر مجموعه‌ها را در بخش‌های مشترک دارد.
وی با تاکید بر لزوم تقویت جایگاه‌ تشکل‌ها و تعاونی‌ها تصریح کرد: معتقدم کار گروهی و مشارکت جمعی در صورت قرار گرفتن در مسیر صحیح نتیجه‌اش موفق خواهد بود. خوشحال هستم شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی ایران خودرو خراسان توانسته این موضوع را به اثبات رسانده که می‌توان با تکیه بر مشارکت و رسیدن به معنای واقعی اقتصاد و درآمد پایداری را به وجود آورد و هم اکنون آمادگی داریم در سایر بخش‌ها ورود پیدا کرده و تجربیاتمان را در اختیار دیگران قرار دهیم زیرا همواره تاکید داریم به صورت جمعی اقداماتمان را انجام دهیم. در انتهای این دیدار ، گواهینامه عضویت در انجمن شرکت های فنی ، مهندسی و مشاوره ای خراسان رضوی توسط رئیس این انجمن به مدیر عامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان اهدا شد.