اشتغالزایی در کنار برگزاری رقابت‌های ورزشی

رقابت‌های فوتسال جام فجر یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی بهانه‌ای شده تا بار دیگر شور و هیجان رقابت‌های کارگری استان زنده شود و راهی برای ورود جوانان به صنعت باز شود.

چندی پیش بود که توسط شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان٬ شرکت ورزشی ایرانیان نوید خودرو خراسان با هدف ارائه خدمات متنوع ورزشی به کارکنان و خانواده کارکنان مجموعه ایران خودرو خراسان تاسیس شد اما در همین راستا این مجموعه ورزشی در اولین اقدام خود توانسته شور و حال خوبی در بین شرکت‌های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو خراسان ایجاد کند.

برگزاری مسابقات فوتسال جام فجر درجامعه کارگری ویژه پرسنل شرکت ایران خودرو خراسان و شرکت های تابعه در استان ابتکاری بود که از سوی شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان به سبک و سیاق مسابقاتی که در گذشته تحت عنوان کارگری انجام می‌شد.

در گذشته مسابقات کارگری محلی بود برای نمایش جوانان و سپس جذب آن‌ها در کارخانجات و به نوعی ایجاد اشتغال برای ورزشکاران٬ اما این مسابقات به تدریج رونق گذشته خود را از دست داد ولی حالا دوباره جانی دوباره به آن دمیده شده و در اولین اقدام می‌توان گفت از طریق همین رقابت‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم تعدادی از بازیکنان استخدام کارخانجات شده‌اند.

شاید این رقابت‌ها بهانه‌ای شود تا بخش صنعت استان بتواند برای اینکه چرخشان بهتر بچرخد از نیروی با نشاط٬ باانگیزه و سلامت استفاده نماید همانطور که در گذشته این اتفاق رخ می‌داد٬ در مسابقات فوتسال جام فجر هر تیم اجازه استفاده از ۲ بازیکن آزاد خارج از لیست کارکنان خود را داشت اما کسی نمی‌دانست همین قانون در کنار داغ کردن تنور مسابقات می‌تواند زمینه ساز اشتغال ۲ نفر از طریق ورزش در دو مجموعه تولیدی شود و این اتفاق در کنار همین مسابقات رخ داد.

مسابقات فوتسال جام فجر بهانه‌ای شد تا با مشارکت و همدلی شرکت‌های تابعه گروه‌ صنعتی ایران خودرو خراسان فعالیت‌های ورزشی مجموعه‌ها تحت عنوان اقدامی رفاهی گسترش یافته و حالا زمزمه‌های برگزاری مسابقات در رشته‌ها و رده‌های سنی مختلف هم شنیده می‌شود.

در کنار همه این‌ها در نهایت باید بدانیم اگر ورزش و صنعت در کنار هم قرار بگیرند شاید ورزش هم از رکود فعلی در استان ما خارج شود و بار دیگر شاهد حضور پرقدرت در میادین ورزشی باشیم که حالا سوت آغاز این موضوع با ابتکار تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان و استقبال صنایع خودرو سازی استان به صدا در آمده و می‌توانیم به آینده خوش بین باشیم.