حضور در نشست مدیران مراکز نیکوکاری کمیته امداد

در راستای تعهد به مسئولیت های اجتماعی صورت گرفت :

حضور شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان در نشست مدیران مراکز نیکوکاری کمیته امداد

 

نشست مدیران مراکز نیکوکاری اداره 2 مشهد کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی در محل این اداره و با حضور مدیر ، جمعی از مدیران این اداره ، نمایندگان و روسای عامل مراکز نیکوکاری اداره 2 مشهد برگزار شد.
در این نشست که سید مرتضی میری مدیر بازرسی عملکرد و امور حقوقی به نمایندگی شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان بعنوان یکی از مراکز نیکوکاری عضو این گروه حضور یافت ، حسن نظر یافته رئیس این اداره ضمن اشاره به اهمیت حضور مراکز نیکوکاری در کمک به مددجویان گفت : اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خورده و به اهداف برنامه سالانه ای که مرکز تعیین و اعلام کرده رسیده ایم. در این مدت حدود 3600 پرونده به مراکز نیکوکاری واگذار شده و با همکاری این مراکز رسیدگی شده است.

وی افزود : با همکاری مراکز نیکوکاری ، هم افزایی خوبی ایجاد می شود که در پیشبرد اهداف و کمک رسانی به مددجویان اثرات خوبی داشته است، من از روسا و نمایندگان مراکز نیکوکاری درخواست دارم تا با حضور فعال خود ما را در خدمت رسانی به مددجویان یاری رسانده و در کنار ما باشند.

نظر یافته در ادامه گفت : اطلاع رسانی و ایجاد شفافیت از ملزومات این فرآیند است و باعث اطمینان خاطر خیرین و اعتماد سازی می شود.

در ادامه این نشست ، گزارش فعالیت واحدها توسط مدیران این اداره ارائه شد و ضمن تاکید بر لزوم شفافیت و انضباط در مباحث مالی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین بر لزوم اطلاع رسانی به خیرین محلی و مخاطبان مرتبط با سازمان ها تاکید شد.

در ادامه محمد امینی مسئول زکات این اداره گفت : دین اسلام تاکید به زکات در کنار نماز را دارد و این دو از هم جدا نیستند و این نشان از اهمیت این موضوع دارد ، اثر عبادات در عمل مشخص می شود که زکات مصداق عبادت عملی است و اگر از پرداخت زکات فاصله بگیریم اثر عبادات کم رنگ می شود لذا مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تاکید دارند.

وی افزود : با پرداخت و جمع آوری زکات می توان مشکلات هر شهر ، محله و روستا را در همان محل حل نمود بدین شکل که با اخذ ذکات از اهالی محل ، مشکلات مددجویان همان محله را بر طرف نمود در همین راستا تقویت و برگزاری شوراهای همدلی انفاق و زکات و استفاده از ظرفیت های مراکز نیکوکاری می تواند کمک شایانی به توانمند سازی افراد نیازمند نماید.

وی در مورد نیاز برخی خانوارها به نان گفت : کمیته امداد آمادگی دارد تا با مشارکت مراکز نیکوکاری با سهمی برابر به تامین نان مورد نیاز مددجویانی بپردازد که به نان نیاز دارند.

امینی اضافه کرد : در مباحث مختلف آماده همکاری با مراکز نیکوکاری هستیم ، در زمینه تهیه جهیزیه ، هزینه های درمان ، ارزاق مورد نیاز مددجویان و … .

در ادامه ، محسن فیوژ معاون این اداره گفت : نشست های اینچنینی باید بصورت ماهیانه و منظم برگزار شده و کلیه مراکز نیکوکاری حضور فعالی داشته باشند.امکانات این اداره متعلق به شماست و ما همکار شما هستیم و باید با کمک همدیگر در رسیدگی به امور مددجویان همت کنیم، با توجه به اینکه ما 20 مرکز نیکوکاری در این اداره داریم میتوانیم با همکاری هم مشکلات مردم و نیازمندان را بر طرف نماییم.

فیوژ افزود : ما با ارتباط با آموزش و پروش و شناسایی دانش آموزان نیازمند به تحصیل دانش آموزان کمک نموده و با اجرای طرح جمع آوری کمک از اولیاء دانش آموزان مدرسه به تامین نیازهای دانش آموزان نیازمند همان مدرسه می پردازیم و این از پتانسیل های مراکز نیکوکاری است که میتوانند با مذاکره و اطلاع رسانی در محلات اقدام به جمع آوری کمک خیرین و برطرف نمودن مشکلات نیازمندان همان محلات نمایند و ما بعنوان متولی این مباحث در کنار مراکز هستیم و در تسهیل این امور از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.