بروزرسانی آشپزخانه با خرید ۸ دستگاه بخارپز

با خرید تجهیزات جدید از جمله ۸ دستگاه بخارپز برای آشپزخانه شرکت ایران خودرو خراسان و ارتقاء آن به نیمه صنعتی یک گام دیگر در مسیر ارتقاء سلامت و کیفیت طبخ غذا برداشته شد.

به گزارش واحد ارتباطات شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان، با راه اندازی ۸ دستگاه‌ بخارپز در آشپزخانه شرکت ایران خودرو خراسان کیفیت و بهره وری طبخ غذا به خصوص برنج به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در همین راستا طی گفتگویی با سرپرست آشپزخانه شرکت ایران خودرو خراسان از کم و کیف این موضوع با خبر شدیم.

حجت حشمی سرپرست آشپزخانه شرکت ایران خودرو خراسان اظهار کرد: به همت شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان ، با خرید و استفاده از دستگاه های بخار پز در دور ریز مواد غذایی و صرفه جویی در مصرف گاز گام بزرگی برداشته شده است که با استفاده میزان مشخصی مواد اولیه به خروجی بسیار بهتری نسبت به روش‌های قبلی و سنتی می‌رسیم.

وی افزود: طبخ غذا به روش سنتی علاوه بر مشکلات بهداشتی ، زمان و انرژی زیادی از نیروی انسانی می‌گرفت اما با استفاده از دستگاه های بخارپز در کنار افزایش کیفیت و ارتقاء مسائل بهداشتی زمانبندی عملکرد نیروی انسانی با شرایط بهتری انجام می‌شود.

حشمی با تاکید بر لزوم رعایت اصول بهداشتی گفت : دخالت دست در این روش طبخ به حداقل رسیده و تقریبا به روشی کاملا مکانیزه غذا به دست کارکنان و پرسنل می‌رسد.  وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بدون کمترین دورریز و مشکلی ما می‌توانیم حجم بالایی از برنج را در روز پخت کنیم، عنوان کرد: با استفاده از بخارپز زمان طبخ برنج به میزان بسیار قابل توجهی کاهش یافته و در همین راستا ظرفیت طبخ آشپزخانه هم افزایش یافته است.

سرپرست آشپزخانه شرکت ایران خودرو خراسان با اشاره به افزایش کیفیت طبخ غذا افزود: آشپزخانه امروز در شرایط نیمه صنعتی قرار گرفته و تمامی مراحل کاملا استاندارد و با رعایت اصول بهداشتی و کیفیت مواد اولیه انجام می‌شود. وی همچنین در خصوص طبخ نان اظهار کرد: روزانه حجم مورد نیاز نان شرکت ایران خودرو خراسان در وعده صبحانه و ناهار پخت می‌شود که با توجه به نوع غذا و میزان نیاز مجموعه متغیر است.

حشمی با اشاره به اینکه در نانوایی از مرغوبترین مواد اولیه و نوع آرد استفاده می‌شود، گفت: در خرید آرد همیشه دقت زیادی انجام می‌دهیم اما مهمترین عامل در طبخ نان با کیفیت استفاده از نیروی دلسوز و با تجربه است که با توجه به تاکید شرکت تعاونی بر این موضوع ، در هردو بحث مواد اولیه و نیروی انسانی دقت نظر زیادی انجام شده است.