آستان بوسی و جشن تکلیف ١۵٠ نفر از احسان پذیران کمیته امداد امام خمینی (ره) در حرم مطهر رضوی

به گزارش روابط عمومی مرکز نیکوکاری شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان ، به مناسبت دهه کرامت و به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره ٢ مشهد و با همکاری آستان قدس رضوی و مراکز نیکوکاری شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان ، دست های آسمانی ، امام حسین (ع) ، شهید مطهری ، سلامت رضوی و مهر ، مراسم تشرف و آستان بوسی ١۵٠ نفر از احسان پذیران مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در بلوار توس مشهد با حضور نونهالان دختر و مادرانشان برگزار شد.

این تشرف معنوی ، پس از آستان بوسی ، زیارت و پذیرایی از احسان پذیران در مهمانسرای حضرت ، با برگزاری جشن تکلیف نونهالان در رواق کودک ادامه یافت.

در این مراسم ، نونهالان دختری که در سن تکلیف قرار داشتند با ابراز خوشحالی و نشاط از حضور در حرم مطهر رضوی و این سفر معنوی ، با دریافت هدیه این روز خوب را جشن گرفتند.

حسن نظریافته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره ٢ مشهد در تشریح اهداف برگزاری این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت گفت : منطقه توس در محدوده خدمتی کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره ٢ مشهد واقع شده که از مناطق کم برخوردار و دارای روستاهای محروم اطراف شهر مشهد محسوب می شود ، در این منطقه به ۶٢٠٠ خانوار و ٢۵٠٠ دانشجو و دانش آموز خدمات ارائه می شود.

وی ادامه داد : در منطقه توس ، ٢١ مرکز نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) مشغول به خدمت هستند.

نظریافته گفت : پیرو برنامه ریزی های انجام شده در کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره ٢ مشهد در تقویت امید و شور و نشاط مددجویان در دهه کرامت تصمیم به برگزاری جشن تکلیف دختران تحت پوشش گرفته شد که این کار با مشارکت مراکز نیکوکاری و آستان قدس رضوی به نحو احسن اجرا شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره ٢ مشهد افزود : در این راستا ، ۶٠ نفر از دختران بهمراه مادرانشان با حضور در این مراسم معنوی از سفره با برکت امام رضا (ع) متنعم شدند.

وی گفت : ان شاء الله قصد داریم در فصل تابستان نیز برنامه هایی را برای دانش آموزان و دانشجویان داشته باشیم و بتوانیم از همکاری و کمک مراکز نیکوکاری در جهت خدمت بیشتر و بهتر به محرومین منطقه توس استفاده نماییم.

در ادامه سید حسین پروانه حسینی رئیس مرکز نیکوکاری شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان نیز با ابراز خرسندی از مشارکت این مرکز در برنامه های خداپسندانه کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت : مجموعه ما ضمن اهتمام به مسئولیت های اجتماعی ، در تقویت بافت اجتماعی پیرامون شرکت تعاونی از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

وی تصریح کرد : هدف ما از مشارکت در برگزاری این مراسمات ، ایجاد نشاط روحی و روانی زائرین امام رضا (ع) ، تقویت باورهای دینی، ارج نهادن به خانواده های احسان پذیر و تقویت انگیزه و سمت و سو بخشیدن به کمک خیرین در مراکز نیکوکاری است.

رئیس مرکز نیکوکاری شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی کارکنان ایران خودرو خراسان گفت : همراهی با امدادگران زحمتکش کمیته امداد امام خمینی (ره) و همیاری به احسان پذیران عزیز به ما قوت و به کارمان برکت می بخشد و امیدواریم در محضر آقا علی بن موسی الرضا (ع) سربلند باشیم.